Pet godina suvremene glazbe za klavir – koncert studenata Muzičke akademije u Glazbenoj školi u Varaždinu

Nakon što su 3. veljače u Zagrebu obilježili pet godina predmeta Suvremena glazba za klavir, studenti profesorice Katarine Krpan s Muzičke akademije u Zagrebu nastavljaju proslavu koncertom koji će se održati u srijedu, 11. veljače 2026., u Glazbenoj školi u Varaždinu s početkom u 19.00 sati.
Predmet Suvremena glazba kroz proteklih je pet godina postao prostor intenzivnog istraživanja, susreta s novim partiturama, razmjene ideja i pomicanja vlastitih umjetničkih granica. Iza studenata i njihove mentorice stoji pet godina velikog truda, rada, brojnih koncerata, ali prije svega – veselja, suradnji i novih prijateljstva.
Varaždinski koncert okupit će studente koji su sudjelovali u radu predmeta od 2021. godine do danas. Kao i uvijek, program i skladatelji nisu odabrani slučajno, a koncert je zamišljen kao svečana i razigrana proslava ne samo obljetnice predmeta, nego i nekoliko važnih rođendana i godišnjica koje će biti obilježene glazbom. Publiku očekuje raznolik i dinamičan program suvremene glazbe, od skladbi za dvije do čak osam ruku. Koncert donosi energiju mladih izvođača, otvorenost prema suvremenom glazbenom jeziku i slavlje zajedničkog stvaranja.

Veselimo se vašem dolasku!

 

Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.